1
A 20-oz bottle of soda costs $2.98.What is the cost per ounce?

2 Answer

2

Answer:

$0.15

Step-by-step explanation:

Edit
avatar
Mr. Jaeden Wyman
15.5k 3 10 26
answered 6 months ago
2

Answer:

0.149

Step-by-step explanation:

2.98 divided by 20 = 0.149

Answer - 0.149

Edit
avatar
Ms. Thelma Mraz V
15.5k 3 10 26
answered 6 months ago