1
The cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price? (cost per scarf)

1 Answer

2

$8.75 because 26.25 divided by 3 equals $8.75.

hope this helps

Edit
avatar
Michelle Beatty
15.5k 3 10 26
answered 11 months ago