I need help asap. Its due i 10 min

Asked 6 months ago
Viewed 474583 times
1
I need help asap. Its due i 10 min

2 Answer

2

Answer:

John is correct because if the amount in a pack is 12 and there are 7 people if you do 12 divided by 7 you would know how much each can costs

Step-by-step explanation:

Hope this helps

Have a great day!

Edit
avatar
answered 6 months ago
2

Answer:

Susan is correct because to get the total cost, we multiply the unit price by the number of people attending.

Step-by-step explanation:

Edit
avatar
Abe Hyatt
15.5k 3 10 26
answered 6 months ago